ورود

TOEFL

66

مبلغ :

تخفیف:

مبلغ برای شما:

40,000,000 ریال

0 ریال

40,000,000 ریال

ثبت نام
تاریخ و زمان شروع :
1401/05/23
ساعت17
روز و ساعات برگزاری:
یکشنبه - پنجشنبه 17 الی 18:30

TOEFL

امتحان تافل وسیله ای برای آزمودن اطلاعات انگلیسی از سوی اكثر دانشگاه‏ها و مراكز آموزش عالی و كمیته‏ها و انجمن‏های علمی و مراكز كاریابی برای تحصیلكردگان دانشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. در كشورهای انگلیسی زبان برای پذیرش دانشجویان، گذراندن دوره تافل و موفقیت در این امتحان به عنوان یك پیش ‏شرط اصلی می‏ باشد.

TOEFL یکی آزمونهای بین المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS دانشگاه پرینستون برگزار می شود. TOEFL حروف اول عبارت Test of English as a Foreign Language است و اولین بار در سال ۱۹۶۴ میلادی برگزار شد. آزمون تافل شامل ۴ مهارت Reading، Listening، speaking و writing است. این آزمون در سراسر دنیا به ۳ شکل CBT, PBT و iBT برگزار می شود. مدت اعتبار مدرک این آزمون ۲ سال می باشد.

TOEFL Paper Based TOEFL – PBT تافل کاغذی دارای ۳ بخش اصلی می باشد. امتیاز این امتخان از ۳۱۰ تا ۶۷۷ می باشد که به جمع نمره ۳ بخش آن مربوط شده و نمره بخش نوشتاری جدا محاسبه می شود.

TOEFL
1 بخش شنیداری Listening ۵۰ پرسش 35 دقیقه
2 بخش شنیداری Listening ۵۰ پرسش 35 دقیقه
3 درک مطلب Reading ۵۰ پرسش ۵۵ دقیقه

بخش شنیداری: این بخش از تافل توانایی شما را در درک مکالمه های انگلیسی مورد سنجش قرار می دهد. این بخش سه قسمت است. قسمت اول شامل مکالمه های کوتاه می باشد که بین دو نفر صورت می گیرد و پس از پایان هر مکالمه پرسشی مبنی بر اینکه چه صحبتی بین این دو نفر رد و بدل شده و یا پرسشی در مورد زمان یا مکان این مکالمه، مطرح می شود.

در قسمت دوم مکالمه های پیچیده تری بین دو یا چند نفر انجام می شود و قسمت سوم نیز دربرگیرنده سخنرانی هایی است که بیشتر در مورد موضوعات دانشگاهی و آکادمیک می باشد.

بخش ساختار و نگارش: این بخش دو دسته از سؤالات را در بر می گیرد و هر دو دسته برای سنجش توانایی شما در تشخیص گرامر و ساختار صحیح در یک متن طراحی شده اند. در دسته اول سؤالات ساختار یا (Structure) باید ساختار صحیح و ترتیب لغات تشخیص داده شود. این دسته از سؤالات از یک جمله با یک یا چند جای خالی تشکیل شده است و شما باید گزینه ای را که به بهترین نحو جمله را تکمیل می کند، انتخاب کنید. در دسته دوم سؤالات نگارش یا (Written Expression) جملات کاملی وجود دارد که زیر چهار کلمه خط کشیده شده است و باید کلمه یا عبارت نادرست شناسایی شود.

درک مطلب: مهارت کافی در درک متون انگلیسی و نیز دایره لغات کامل، عامل موفقیت در همه بخشهای تافل محسوب می شود، اما در این بخش این مهارتها بطور خاص مورد ارزیابی قرار می گیرند. این بخش از آزمون تافل معمولاً شامل پنج متن در زمینه های علمی و دانشگاهی می باشد و به دنبال هر متن ۱۰ پرسش مطرح می شود. همه اطلاعاتی که برای پاسخ به پرسشها نیاز دارید در داخل متنها گنجانده شده است و شما نیاز به پیش زمینه علمی خاصی ندارید.

Computer Based TOEFL – CBT تافل کامپیوتری

این امتحان بسیار شبیه تافل کاغذی می باشد، با این تفاوت که بوسیله کامپیوتر انجام می شود. این نوع آزمون در ایران برگزار نمی شود.

نسخه کامپیوتری آزمون تافل از بخشهای زیر تشکیل شده است:

Computer Based TOEFL
1 بخش شنیداری Listening 50-30پرسش ۶۰-۴۰ دقیقه
2 بخش ساختار و نگارشStructure ۲۵-۲۰ پرسش ۲۰-۱۵ دقیقه
3 درک مطلب Reading ۶۰-۴۴ پرسش ۹۰-۷۰ دقیقه
4 بخش نوشتاری Writing ۱ انشاء ۳۰ دقیقه

Internet Based TOEFL – iBT تافل اینترنتی

تفاوت اصلی آزمون iBT با دو نوع دیگر تافل (PBT- CBT)، افزوده شدن بخش Speaking و حذف Structure از آن است. هر ۴ مهارت زبان در آن مورد آزمایش قرار می گیرد. این آزمون از ۴ بخش ۳۰ نمره ای تشکیل شده است و تقریبا ۴ ساعت مدت زمان امتحان است.

بطور کلی می توان امتحان iBT را در دو نوع تعریف کرد:

  1. بخش Reading آن long format و بخش Listening آن short format است.
  2. بخش Reading آن short format و بخش Listening آن long format است.

داوطلبان بصورت تصادفی، در یک زمان، یکی از انواع امتحان را مشاهده می کنند. از نظر نمره دهی تفاوتی بین آنها وجود ندارد. هر گروه یکی از بخشها را بصورت long format دارند.

مهارت Reading

در نوع Long Format سه بخش وجود دارد. در بخش اول یک متن در مدت زمان ۲۰ دقیقه و دو بخش دیگر هر کدام ۲ متن و زمان ۴۰ دقیقه به طول می انجامد. بطور کلی در هر متن ۱۲ سوال مطرح می شود. آزمون دهنده پس از پاسخ دادن به سوالات متن ۲ و ۳ (بخش دوم) در طول زمان ۴۰ دقیقه، باید به سوالات متنهای ۴و ۵ (بخش سوم) نیز در ۴۰ دقیقه بعد پاسخ داده شود. البته باید توجه کرد که ۲ متن از این ۵ متن تصحیح نشده و در نمره دهی تاثیر ندارد. اما از آنجا که آزمون دهندگان در طول امتحان نمی دانند که کدام ۲ متن از ۵ متن داده شده، ارزیابی نمی شود، باید تمام تلاش خود را برای پاسخ گویی به سوالات انجام دهند.

در نوع Short Format که دو بخش است، سه متن داده می شود. اولین بخش همانند نوع Long Format باید در زمان ۲۰ دقیقه پاسخ داده شود و متنهای ۲و ۳ (بخش دوم) نیز در ۴۰ دقیقه مورد مطالعه قرار می گیرند. در این نوع آزمون تمام متنها و سوالات تصحیح می شود.

مهارت Listening

زمان این بخش ۴۰ دقیقه است. بخش شنیداری این امتحان شامل مکالمات بلند می باشد و مکالمات کوتاه دو نوع دیگر در آن وجود ندارد. در این مهارت به داوطلبین توصیه می شود که در ضمن گوش دادن به مکالمات از شنیده های خود نت برداری کنند . نت برداری از کلمات کلیدی و یا علامات اختصاری برای پاسخ گویی بهتر به سوالات مفید می باشد. موضوعات مهارتهای آزمون تقریبا در مورد موضوعات رایج در محیط دانشگاه برای دانشجویان و مطالب معمول و ساده در کلاسهایی همچون: فرهنگ شناسی، زمین شناسی، هنر، تاریخ، گیاه شناسی و غیره می باشند .

توجه : بعد ار پایان این دو بخش ۱۰ دقیقه استراحت اجباری برای داوطلبان خارج از سایت آزمون در نظر گرفته شده است.

مهارت Speaking

این قسمت شامل سه بخش است که در هر بخش دو سوال مشابه به هم مطرح می شوند. در بخش اول یک موضوع عمومی داده می شود که در سوال اول معمولا تعریفی از رخدادهای عمومی و سوال دوم نقدی بر رد و یا تایید موضوعی از طرف داوطلب خواهد بود. در این بخش ۱۵ ثانیه زمان داده می شود تا پاسخ را مرور کرده و پس از اتمام ۴۵ ثانیه در مورد آن صحبت شود. زمان سنج صفحه رایانه زمان را دقیقا نشان خواهد داد.

در بخش دوم ابتدا عنوان موضوعات سوال از هدفن پخش می شود، سپس یک متن بصورت خواندنی روی صفحه ظاهر میشود که ۴۵ ثانیه زمان به آن تخصیص داده شده تا متن خوانده شود در این زمان میتوان نکات را بر برگه ای که در اختیار داوطلب قرار داده شده یادداشت کرد. در همین باره گفتگویی بین دونفر (در سوال اول) و یک سخنرانی در کلاس درس (در سوال دوم) از هدفن نیز پخش می شود. بعد از آن، یک سوال از این دو مورد پرسیده می شود. که ۳۰ ثانیه زمان برای فکر کردن و ۶۰ ثانیه برای صحبت کردن دارید.

در بخش سوم یک گفتگو مابین دونفر (در سوال اول) و یک سخنرانی در کلاس درس(در سوال دوم) از هدفن پخش می شود و یک سوال در توصیف مکالمات و سخنرانی پرسیده می شود که در این بخش نیز ۲۰ ثانیه برای فکر کردن و ۶۰ ثانیه برای صحبت کردن زمان وجود دارد.

مهارت writing

در بخش نوشتاری امتحان دو قسمت وجود دارد. درسوال اول ابتدا برای داوطلب متنی ۲۰۰ تا ۳۰۰ کلمه ای بر صفحه رایانه پدیدار می شود که داوطلب ۳ دقیقه زمان برای مطالعه آن دارد. زمان نوشتن ۲۰ دقیقه بوده و متن باید حاوی حداقل۱۵۰-۲۰۰ لغت باشد. سوال دوم این بخش همچون تافل ورقه ای شامل یک سوال با مضمون عمومی است که ارائه یک متن ۵ پاراگرافی با رعایت اصول نوشتاری مناسب برای تافل کافی است. زمان پاسخگویی به این متن ۳۰ دقیقه و نیز باید حداقل حاوی ۳۰۰ کلمه باشد. در هنگام نوشتن هر دو متن تعداد کلمات نوشته شده در بالای صفحه نشان داده می شوند.

نام دوره آموزشی
Toefl
جلسه
60 جلسه یک و نیم ساعته
شهریه (ریال)
40,000,000
  تعداد افراد حاضر: 44       تعداد بازديد امروز: 3432       تعداد بازديد ديروز: 8990       تعداد بازديد ماه: 193309       تعداد بازديد ماه گذشته: 104606       تعداد بازديد كل: 297915