ورود

دپارتمان روانشناسی

عناوین

معرفی دپارتمان دوره‌های آموزشی : ▼ کارگاه مهارت های فرزندپروری کار گاه تربیت جنسی کودکان و نوجوانان کارگاه نقشه زندگی، آموزش دهگانه مهارت های زندگی (Life Skills) کارگاه راهکارهای انتخاب همسر و ساختن یک زندگی خوب کارگاه مدیریت شکست های عاطفی و عشقی کارگاه ذهن آگاهی، تجربه زیبای زندگی در زمان حال کارگاه شخصیت شناسی MBTI کارگاه خودشناسی و خودارزیابی و توسعه مهارت های ارتباطی کارگاه منِ توانمند با کسب مهارت اعتماد به نفس و عزت نفس کارگاه تحلیل رفتار متقابل TA ، با رویکرد من خوبم تو خوبی کارگاه نوجوان و هویت یابی کارگاه واکاوی روابط زناشوئی و پیشگیری از روابط فرا زناشوئی کارگاه خداحافظی با اضطراب، استرس و نگرانی کارگاه شفای زنانگی کارگاه بررسی اختلالات شخصیتی کارگاه پیشگیری از اعتیاد بزهکاری در نوجوانان

معرفی دپارتمان

روانشناسی، علم کاربردی مطالعه رفتار و فرایندهای ذهنی بر اساس یافته‌های علمی و تحقیق شده می‌باشد. رفتار به فعالیت‌ها و اعمالی اشاره دارد که قابل مشاهده و قابل اندازه گیری می‌باشند، مانند صحبت کردن و راه رفتن، اما فرایندهای ذهنی به اعمال و فرایند‌هایی اشاره دارد که به صورت مستقیم قابل دیدن و درک کردن نیست و نمود آنها را می‌توان در رفتار و دیگر فرایند‌ها مشاهده کرد، مانند تفکر و یا هیجان و ترس. امروزه، روانشناسی از سنین خردسالی و نوجوانی گذشته و پا به مرحله جوانی و بزرگسالی گذاشته است و به درجه‎ای از ثبات و استحكام رسیده است (شاملو، 1370).
روانشناسی با در نظر گرفتن نیازهای طبیعی انسان و درك روح زمان ، به عنوان پرچمدار مطالعه پیچیدگی‎های بشر امروز است. در یک تعریف ساختار شکن از روان شناسی، «روان شناسی عبارت از کشف دروغهایی است که به خود می گوییم و همچنین تعیین حد و مرز راست هاست» در این تعریف انسان موجودی است که نخست باید خود را فتح کند. در نتیجه صداقت تمام عیار با خود پایه روان شناسی است. این تعریف روان شناسی را با خود شناسی پیوند می زند.
مجتمع فنی تبریز با هدف ارتقا آگاهی همه در زمینه روانشناسی اقدام به تشکیل دپارتمان روانشناسی و برگزاری دوره ها و کارگاه های کاربردی روانشناسی کرده است.

  تعداد افراد حاضر: 155       تعداد بازديد امروز: 1495       تعداد بازديد ديروز: 13193       تعداد بازديد ماه: 14688       تعداد بازديد ماه گذشته: 206465       تعداد بازديد كل: 33202854