ورود

IELTS

55

مبلغ :

تخفیف:

مبلغ برای شما:

30,000,000 ریال

0 ریال

30,000,000 ریال

ثبت نام
تاریخ و زمان شروع :
1400/08/12
ساعت17
روز و ساعات برگزاری:
دوشنبه - چهارشنبه 17 الی 20

IELTS

آیلتس به انگلیسی: IELTS مخفف (International English Language Testing System) (سیستم بین‌المللی سنجش زبان انگلیسی) در حال حاضر یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی است که در سراسر دنیا برگزار می‌شود. آیلتس در واقع آزمونی بریتانیایی بوده و از این نظر در مقابل تافل، آزمون آمریکایی قرار می‌گیرد. این آزمون توسط دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز IDP استرالیا برگزار می‌شود.

آزمون آیلتس شامل ۴ بخش شنیدار، خواندن، نوشتن و مکالمه ‌است. آزمون به دو شکل آکادمیک و عمومی برگزار می شود که آزمون آکادمیک برای ورود به دانشگاه‌ها مورد نیاز می‌باشد.

IELTS معیار سنجش دانش زبان انگلیسی اشخاصی است که قصد شروع به کار و یا ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند.. این امتحان معتبرترین استانداردهای بین‌المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی را دارا می باشد و چهار توانائی Writing ،Reading ،Listening و Speaking را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. بسیاری از دانشگاهها در کشورهای مختلفی همچون کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزلند و آمریکا امتحان IELTS را به رسمیت می‌شناسند. همچنین جهت مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند، داشتن مدرک IELTS الزامی است. این امتحان در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می‌گردد. شرکت کنندگان در امتحان IELTS به طیف وسیعی از سوالات بسیار ساده تا بسیار مشکل پاسخ می‌دهند.

نمره هر بخش از امتحان بین صفر تا ۹ می‌باشد. نمره کلی امتحان با معدل گیری از نمره چهار بخش امتحان محاسبه می‌گردد. در کارنامه IELTS، علاوه بر نمره کلی، نمره هر بخش بطور جداگانه ذکر می‌شود. هر دانشگاه برای پذیرش، نمره‌ای در جهت نیازهای آن دانشگاه را مشخص می‌کند و اکثر آنها حداقل نمره کلی ۶٫۵ را مورد تایید قرار می دهند بطوریکه نمره هر بخش هم از ۶ کمتر نباشد. کل مدت امتحان 2 ساعت و 45 دقيقه به طول می انجامد.

در روز امتحان ابتدا به سوالات Listening سپس به سوالات Reading و بعد به سوالات Writing پاسخ داده می شود. تاریخ و ساعت برگزاری قسمت Speaking در روز امتحان به شرکت کنندگان اعلام می‌شود.

امتحان IELTS در دو نوع Academic و General Training برگزار می‌شود. امتحان Academic ویژه افراد متقاضی ادامه تحصیل در یک دانشگاه انگلیسی زبان است در حالیکه امتحان General Training ویژه افرادی است که قصد مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان مانند کانادا، استرالیا و یا نیوزلند را دارند. این آزمون معلومات داوطلبان را در بستری علمی-اجتماعی می‌سنجد.

سه بخش اول هر امتحان در یک روز برگزار می‌شود، اما بخش مصاحبه‌ ممکن است در طول یک‌هفته بعد و یا یک هفته قبل از امتحان برگزار شود.

دوره های آموزشی IELTS

Listening

اين بخش حدوداً ۳۰ دقيقه به‌طول می باشد. چهل ‌سوال در چهار بخش در دفتر‌چه‌ای در اختيار داوطلب قرار می‌گيرد. فایل صوتی تنها يکبار پخش‌ می شود. البته داوطلبان اين فرصت را دارند تا سوال‌ها را پيش از پخش مطالعه نمایند و پس از پايان گرفتن هر بخش نيز داوطلبان می توانند پاسخ های خود را باز‌بينی نمايند. پس از اتمام این بخش به شرکت‌کنندگان ده دقيقه فرصت داده می شود تا پاسخ‌های خود را از دفتر‌چه سوالات به پاسخنامه منتقل کنند. دو بخش اول اين قسمت مضمون اجتماعی دارند. معمولاً اين قسمت شامل مکالمه‌ای بين دو يا چند‌نفر بوده و در انتها نيز صحبت‌های يک‌نفر پخش می‌شود. دو بخش پايانی به موقعيت‌هايی تاکيد می‌کند که بيشتر جنبه دانشگاهی و تحصيلی دارند. در اين بخش نيز مکالمه‌ای بين حد‌اکثر چهار‌ نفر و يک صحبت يک ‌نفره پخش‌ می‌شود. در اين بخش از از لهجه‌ها و گويش‌های مختلف زبان انگليسی استفاده می‌شود.

Academic Reading

داوطلبان شصت‌دقيقه فرصت پاسخگویی به این بخش را دارند. سوالات و متن‌ها در سه بخش، شامل حدود ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ کلمه، و در يک دفتر‌چه به داوطلب تحويل داده می شود. پس از سپری شدن يک ‌ساعت، اين دفتر‌چه به ‌همراه پاسخنامه از داوطلب گرفته می شود. در اين بخش، برخلاف قسمت اول امتحان به داوطلب فرصتی برای انتقال پاسخ‌ها به پاسخ‌نامه داده نمی‌شود. متون به‌کار گرفته‌شده در دفتر‌چه‌ سوالات از مجله‌ها، جزوات، کتاب‌ها، و روزنامه‌ها انتخاب شده‌اند و مخاطب همه آنها خواننده غير متخصص است. حداقل يکی از اين سه بخش شامل يک نوشته استدلالی ظريف است و يک بخش نيز به محتوای غير نوشتاری و همراه با نمودار يا شکل اختصاص دارد. در صورتی که متن حاوی لغات تخصصی و فنی باشد، واژه‌نامه‌ای کوتاه نيز همراه متن خواهد آمد.

General Training Reading

تفاوت اصلی GT Reading و Academic Reading محتوا و سطح پیچیدگی متون استفاده شده است. در GT Reading، بخش اول‌ بر مواجه با موقعيت ‌های اجتماعی تمرکز دارد. اين بخش شامل متونی است که به مراودات اجتماعی ابتدايی و روزمره تعلق داشته و نگرشی به‌ سمت جمع ‌آوری، يافتن، و تهيه اطلاعات در آنها وجود دارد. بيشتر توجه در بخش دوم به‌ جزوات آموزشی و احتياجات رفاهی است. اين بخش به متن يا متن‌هايی اختصاص داده شده که انگليسی پيچيده‌تری در آنها استفاده ‌شده است. متن‌ نسبتاً بلندتری در بخش سوم در انتظار داوطلبان خواهد بود که از طريق آن توانايی خواندن نثر‌های بلند در شرکت‌کنندگان سنجيده می‌شود. در اين بخش خواندن متن‌های پيچيده مورد نظر می باشد.

Academic Writing

اين بخش از امتحان يک‌ ساعت می باشد. در طول اين مدت به داوطلبان دو موضوع برای نوشتن داده خواهد شد. بهتر است داوطلبان بيست‌ دقيقه اول را به نوشتن سوال اول پرداخته و چهل دقيقه باقی‌مانده را صرف پاسخ به سوال دوم نمایند. سوال اول لازم است حد‌اقل در ۱۵۰ کلمه نوشته شود. حداقل تعداد کلمات برای موضوع دوم ۲۵۰ کلمه است. به پاسخ‌هايی که کمتر از اين‌ ميزان کلمه داشته‌ باشند نمره کامل اختصاص داده نخواهد شد. در موضوع اول به داوطلب يک جدول يا نمودار داده شده و از او خواسته می شود تا اطلاعات نمايش‌داده شده در جدول را با جملات خود توضيح دهد. موضوع دوم در قالب يک سوال از داوطلب خواهد خواست تا نظر يا عقيده موافق يا مخالف خود را نسبت به يک مسئله بيان کند.

General Training Writing

اين بخش از امتحان نیز يک‌ ساعت می باشد. در طول اين زمان به داوطلبان دو موضوع برای نوشتن داده خواهد شد. پيشنهاد می‌شود که شرکت‌کنندگان در امتحان بيست‌ دقيقه اول را به نوشتن سوال اول اختصاص دهند و چهل دقيقه باقی‌مانده را صرف پاسخ به سوال دوم نمایند. پاسخ به سوال اول لازم است حد‌اقل در ۱۵۰ کلمه نوشته شود. حداقل تعداد کلمات برای موضوع دوم ۲۵۰ کلمه است. به پاسخ‌هايی که کمتر از اين‌ ميزان کلمه داشته‌ باشند نمره کامل داده نخواهد شد. در موضوع اول از داوطلب خواسته می شود تا نامه‌ای به مخاطبی فرضی نوشته و در نامه‌اش مسئله‌ای را توضيح داده يا مشکلی را شرح دهند. موضوع دوم در قالب يک سوال از داوطلب خواهد خواست تا عقيده موافق يا مخالف خود را نسبت به يک مسئله بيان کند.

Speaking

مصاحبه داوطلبان بين ۱۱ تا ۱۴ دقيقه به‌ طول می انجامد. در این مدت داوطلب به سوالات مطرح شده از سوی مصاحبه‌گر پاسخ خواهد داد. اين مصاحبه ضبط می‌شود.

در بخش اول مصاحبه، داوطلب به‌ سوالات عمومی و شخصی در مورد محل ‌زندگی‌، وضعيت خانوادگی، شغلی و همينطور علايقش پاسخ خواهد داد. اين بخش ۴ تا ۵ دقيقه به‌طول می‌انجامد.

در بخش دوم به داوطلب موضوعی، که بر روی يک کارت نوشته شده ‌است، داده می‌شود و از وی خواسته می شود تا به مدت دو دقيقه در مورد آن موضوع صحبت کرده و نظر و عقيده خود را اظهار کند. داوطلب می‌تواند پيش از شروع صحبت به مدت يک‌ دقيقه در مورد موضوعاتی که در مورد آنها صحبت‌خواهد کرد فکر کرده و يادداشت بردارد. پس از خاتمه دو دقيقه داوطلب به يک يا دو سوال پايانی در رابطه با موضوع پاسخ خواهد داد.

در بخش سوم داوطلب به بحثی چهار تا پنج‌دقيقه‌ای با مصاحبه‌گر وارد می شود که محور آن به‌نوعی به موضوع مورد بحث در کارت مربوط است.

نام دوره آموزشی
IELTS
جلسه
60 جلسه یک و نیم ساعته
شهریه (ریال)
30,000,000
  تعداد افراد حاضر: 55       تعداد بازديد امروز: 1369       تعداد بازديد ديروز: 13193       تعداد بازديد ماه: 14562       تعداد بازديد ماه گذشته: 206465       تعداد بازديد كل: 33202728